Повний гід засобами Instytutum
Я знайома з Instytutum з перших його кроків на б'юті-ринку, коли в лінійці бренду було всього кілька продуктів в лаконічній чорно-білій упаковці. За останні кілька років Instytutum значно виріс і продовжує завойовувати світ — публікації в міжнародній пресі, співпраця з відомими дерматологами, нагороди, нові ринки і нові запуски — вже очевидно, що плани у команди бренду грандіозні. Чи були б вони такими без справді успішних продуктів? Думаю, найкраща відповідь — особистий досвід. У цьому гіді — описи, акценти складів, безпрограшні комбінації та особисті враження про всі продукти бренду.
Очищення, пілінг, тонери, сироватки, креми, догляд для області навколо очей, маска та сонцезахисний крем — з засобів Instytutum можна зібрати повний, не перевантажений режим догляду на ранок і вечір як для відносно здорової шкіри, так і для шкіри з особливостями — акне, підвищеною чутливістю, пігментацією, віковими змінами. Засновниця бренду, кандидат медичних наук Наталія Бобок (раніше ви знали її як Деркач), говорить, що основною ідеєю було створення ефективних продуктів з високими концентраціями активних інгредієнтів, збалансованих заспокійливими та зволожуючими компонентами, приємні та комфортні у використанні. AHA-кислоти (переважає гліколева, вона є в кількох відлущувальних продуктах), стабільна форма вітаміну С, одна з найкращих на сьогодні форм ретинолу, пептиди, адаптогени, рослинні екстракти, надійні й безпечні УФ-фільтри — ось що можна зустріти в складі Instytutum. Додам, що збалансованість тут — ключове, адже надто активні продукти далеко не завжди означає, що вони підходять усім. Детально про кожен — далі в тексті.
Очищення: Transforming Melting Cleanser
ЗАСІБ ДОБРЕ ЗМИВАЄТЬСЯ ВОДОЮ, ТА ЗМИВАТИ ЙОГО РУШНИКОМ — ТЕЖ ХОРОША ІДЕЯ
Єдиний очищувальний засіб у Instytutum — гідрофільний бальзам. Ідея — м’яко очищати шкіру, уникати пересушування та подразнення, без двоетапного очищення, максимально дбайливо до захисного бар’єра. Формулу оновлювали кілька разів, і на мій погляд, завжди на краще. Зараз це бальзам середньої щільності — легко видавлюється та розподіляється, економічний, помірно олійний, добре емульгується, все змиває і справді не сушить. Нагадаю, що такі продукти потрібно наносити на суху шкіру, потім масажувати вологими руками (бальзам перетворюється на молочко) і змивати. Ще одна опція — змивати засіб вологим рушником.
У складі — м’які ПАР, антиоксиданти, гіалурон та бакучіол.
Тонери та місти
Так званий «етап тонізації» у Instytutum цікавий тим, що продукти нестандартні: це і зволожувальний міст, який також є захистом від забруднень навколишнього середовища, і густий тонік-есенція — антиейдж-мультитаскер, і тонік з ретинолом, який вдалося сформулювати м’яким і дієвим одночасно — «ретинолове» сяйво від нього є, а подразнення — немає.
Flawless Hydra Mist — зволожувальний спрей з гіалуроновою кислотою низької молекулярної маси, пантенолом, полісахаридами та алое. Все для зволоження шкіри та утримання вологи, а також ефект проти забруднень навколишнього середовища. Міст дуже дрібнодисперсний, приємний на дотик (зволоження від нього відчувається, а липкості немає), варіантів використання кілька. Можна наносити після очищення під сироватку, розпилювати поверх всього догляду та макіяжу.
Glow Toner — тонік, але не зовсім. Слово «есенція» на упаковці точніше відображає суть. Текстура щільніша за воду, але все ще легка. В основі складу — гліколева кислота 6%, ніацинамід, алантоїн та екстракт ромашки. Це пояснює комплексний ефект: і антиейдж, і освітлення шкіри, і звуження пор, і менш виражені зморшки.
Гліколева кислота — єдина з AHA-кислот, яка відповідає за «ремоделювання дерми», тобто стимулює вироблення колагену та гіалуронової кислоти в шкірі. Тобто робить її більш щільною, пружною, зволоженою. Ефект відшелушування та освітлення теж є: дерматолог Леслі Бауманн рекомендує косметику з цією кислотою для шкіри з гіперпігментацією.
У Glow Toner вдалий баланс компонентів: з одного боку — стимуляція, з іншого — заспокоювання, зволоження та протизапальний ефект. Як і багато інших, цей продукт — мультитаскер. Він працює дуже швидко і помітно: головний результат після — більш світла, освіжена шкіра. На постакне тонік також діє чудово, хоча і не миттєво.
Retinol Toner — зволожувальний тонік зі спецефектами, які забезпечує інкапсульований стабілізований ретинол Inumax (його особливість — низький ризик подразнення при високій ефективності) у концентрації 0,08%. Це делікатний засіб, і боятися його не варто: в Instytutum загалом зробили все, щоб ваш досвід з ретинолом був найкращим з можливих. Що робить цей засіб: зволожує, прискорює оновлення шкіри, розгладжує, звужує пори. Що ще в складі, окрім ретинолу: алантоїн, пантенол та екстракт чорної троянди. Засіб має класний візуальний ефект, шкіра завдяки йому буквально світиться. Текстура комфортна — нелипка, дружить з будь-якою іншою косметикою. Його можна використовувати під крем і як підсилювач сироватки з ретинолом цього бренду.
Ексфоліанти
Triple Action Peel — комбінований ексфоліант, який містить як кислоти та ензими-кератолітики, так і абразивні частки. Він полірує шкіру, звужує пори, сприяє оновленню, розгладжує — одним словом, всебічно допомагає в антиейдж-догляді і просто робить шкіру красивою. У складі — гліколева та саліцилова кислоти, папаїн, бамбукові мікрогранули, екстракт синьо-зелених водоростей (компонент з ретинолоподібним ефектом), вітамін E, гіалуронова кислота. Тут знову баланс — з одного боку кислотний «буст», з іншого — пом’якшувальні та зволожувальні компоненти. Він відлущує, але не сушить, стимулює, але не подразнює — можливо, тому пілінг є одним з давніх хітів марки. Triple Action Peel чудово справляється з гіперкератозом, усуває шорсткість шкіри, допомагає глибше очистити устья пор. В цілому, це вдалий ексфоліант для домашнього догляду, який допомагає посилити ефект всього режиму. Пам’ятайте, що відлущування в комфортному для вас режимі — це крок назустріч антиейдж і те, що завжди робить шкіру трохи кращою. Не бійтеся абразивів, вони тут правильні — частки округлі і не дряпають шкіру.
Використовувати його можна кількома способами: для найніжнішої шкіри — наносьте на 1-3 хвилини як маску і не тріть, для шкіри, яка добре переносить ексфоліацію — наносьте на 5-8 хвилин, помасуйте і змийте.
Flawless Pads — мультикислотні відлущувальні диски для оновлення шкіри. Акцент — антиейдж. Кислоти в складі (загальна концентрація 10% — це мікс гліколевої, молочної, саліцилової та лимонної кислот) забезпечують виражений ефект ексфоліації, а разом з нею — освітлення, звуження пор, зменшення виразності зморшок. Водночас гіалуронова кислота і пантенол зволожують і пом’якшують. Ще один цікавий компонент: екстракт портулака - протизапальний інгредієнт та антиоксидант.
Диски не можна назвати делікатними: вони відлущують «на совість», тому їх рекомендують використовувати з обережністю та вводити в догляд поступово, починаючи з кількох разів на тиждень. Поверхня у них досить шорстка, тому фізична ексфоліація і полірування також присутні.
Найяскравіший ефект Flawless Pads, на мій досвід, вони дають на пори, нерівності рельєфу, дрібні зморшки — шкіра стає натягнутою і дуже гладкою. Така ексфоліація — варіант для стійкої шкіри.
Видеогид кислотами Instytutum тут
Сироватки: зволоження, освітлення, оновлення, ущільнення
SUPER SERUM ТИМЧАСОВО ЗНЯТИЙ З ВИРОБНИЦТВА, ФОРМУЛУ ОНОВЛЮЮТЬ, ІМОВІРНІШЕ, СКОРО У ЬРЕНДА ВИЙДЕ НОВИЙ ПРОДУКТ ЗАМІСТЬ ЦЬОГО
Кожна з сироваток Instytutum спрямована на вирішення одразу кількох завдань — у цій лінії немає «простих» продуктів. Сироватка з вітаміном С для сяйва — освітлює, ущільнює, омолоджує, ретинолова — взагалі про все і одразу, анти-акне та антиейдж.
Anti Wrinkle Brightening C-erum — освітлювальна та компенсуюча сухість сироватка з вітаміном С. І не просто з вітаміном С, а з досить високою концентрацією (15%, максимальний допустимий рівень — 30%) стабільної форми тетрагексилдеціласкорбату (THD), яку частіше використовують у низьких дозах. Цю форму називають однією з найкращих з точки зору стабільності, вона має низький подразнюючий потенціал і підходить для чутливої шкіри, є жиророзчинною — тобто продукти з THD найчастіше це масляні сироватки. Перше відміну Anti Wrinkle Brightening C-erum від інших продуктів з THD — текстура емульсії. Вона змінювалася, і на мою думку, наразі має оптимальну текучість та щільність, адже стала менш олійною і залишає менше блиску на шкірі.
Ця сироватка-емульсія ідеально підходить для трохи сухої шкіри з нерівним тоном будь-якого походження (постакне, фотопошкодження, мелазма тощо) та зниженим тонусом, глибокими зморшками і поверхневими зморшками. Вітамін С, як відомо, один із найкращих компонентів для шкіри з віковими змінами, адже він реально показує покращення в плані пружності шкіри.
Особливу увагу заслуговує комбінація THD з пептидом SYN-COLL (бустер колагену), ніацинамідом, зволожувальним комплексом з кількох форм гіалуронової кислоти, скваланом та комплексом для звуження пор на основі екстракту рослини Enantia Chlorantha.
Ще один абсолютно самодостатній продукт, який в теорії не потребує крему, але його завжди можна додати, орієнтуючись на власні відчуття.
Pro-Grade Anti-ageing X-Strenghth Retinol Serum — сироватка з ретинолом, синьо-зеленими водоростями та пептидом, що прискорює оновлення клітин. Продукт, який неодноразово потрапляв до моїх особистих топів. Instytutum стали одними з перших, хто використовував у формулі відносно нову форму ретинолу — гідроксипінаколон ретиноат (HPR). Це ефір ретиноєвої кислоти, який не потребує перетворень і одразу зв’язується з ретиноєвими рецепторами клітин. Завдяки цьому сироватка працює дуже швидко, перші результати її застосування можна побачити вже наступного ранку. У порівнянні з третиноїном, HPR практично не подразнює шкіру, не викликає запалень, тобто є більш м’якою альтернативою третиноїну. Головна перевага HPR — стимуляція неоколагенезу, результатом якого є розгладження та ущільнення шкіри.
Perfection Peptide Р3 стимулює природне оновлення шкіри, що, ймовірно, пояснює, чому шкіра так швидко стає гладкою. Серед зволожувачів та антиоксидантів у складі — сквалан та вітамін Е. Таким чином, сироватка також зміцнює захисний бар'єр, пом'якшує та бореться з окислювальним стресом.
За текстурою це флюїд, рідкий легкий крем, який в цілому є самодостатнім. Закривати його кремом можна, орієнтуючись на свої відчуття (якщо після нього залишається відчуття, що шкірі не вистачає шару ззовні). Мені подобається поєднання з Hydrafusion 4D, хоча найчастіше я використовую сироватку окремо.
Моя рекомендація щодо використання Pro-Grade Anti-ageing X-Strenghth Retinol Serum: бажано вводити поступово, використовуючи через день-два-три протягом перших 2-3 тижнів і далі поступово збільшуючи кількість застосувань. Такий спосіб робить використання будь-якого ретинолу більш безпечним і дозволяє виробити толерантність до компонента.
Powerful RetinOil — масляна сироватка з ретинолом HPR, бакучіолом, водоростями, 15 цінними рослинними маслами та стовбуровими клітинами малини. Антиейдж для всіх типів шкіри, оскільки склад заснований на комбінації некомедогенних цінних олій. Наскільки комфортно з RetinOil — вирішує особистий досвід, оскільки різна шкіра по-різному реагує на олії.
Зморшки, знижена еластичність, широкі пори, нерівний рельєф і тон, сухість — показання для використання цього масла.
Нагадую, що масла обов'язково треба закривати кремом, оскільки вони флюїдизують (розріджують) ліпіди рогового шару, і шкіра може втрачати більше вологи. Послідовність використання масел-сироваток у догляді така: очищення — тонік — сироватка-олія — крем.
Зволожувальні креми з супер-силами
Креми Instytutum відрізняються не лише складом та показаннями, а й щільністю — від найлегшого, гелеподібного крему Hydrafusion 4D до насичених Illuminating 3D Moisturizer та Xceptional Flawless Cream.
Hydrafusion 4D — найлегший, гелевий за текстурою крем. Його основний акцент — якісне зволоження без відчуття важкості на шкірі. При розробці складу думали про шкіру з тенденцією до жирності, якій потрібні максимально легкі зволожувачі. Вологу на поверхні шкіри та в епідермісі утримують гіалуронова кислота різного молекулярного ваги (великі молекули залишаються на поверхні, маленькі проникають глибше) та екстракт водоростей. Сквалан зміцнює захисний бар'єр, папаїн дуже делікатно відлущує та робить шкіру більш гладкою. Пептид SYN-COLL підтримує пружність шкіри, а вітамін Е і масло абрикосової кісточки — це потужні антиоксиданти.
HYDRAFUSION 4D - НАЙБІЛЬШЕ ПІДХОДИТЬ МЕНІ ОСОБИСТО. ВІН ДУЖЕ ЛЕГКИЙ ТА ДАЄ ВІДЧУТТЯ НІБИ ШКІРА “НАПИЛАСЯ”
Цей гель-крем не створює липкої плівки, він лягає на шкіру тонким комфортним шаром і має трохи вологий фініш — це виглядає дуже красиво. Мені подобається, як він поєднується з Retinol Toner.
C-Illuminating 3D Moisturizer — крем середньої щільності, що створює ефект сяйва на шкірі (у складі є делікатні мерехтливі частинки, дуже дрібні, як тонкий пудровий шар, тому на шкірі не залишається «блискіток», а лише м'який відблиск). Крем містить більше зволожувальних компонентів, а також олії (мигдалеву, ши і жожоба), пептид SYN-COLL, вітамін С (3-О-етил аскорбінова кислота), прбіотики, пантенол, антиоксиданти та рослинні екстракти, які сприяють утриманню води в шкірі.
Цей крем ідеально підійде для шкіри з тенденцією до сухості, що одночасно страждає від зморшок і нерівного тону. Завдяки світловідбиваючим частинкам він візуально вирівнює шкіру та служить основою під макіяж.
Superbiotic Plant-based Ceramide Cream — крем для чутливої, подразненої, пошкодженої, червоної шкіри. Крем-відновлювач, крем-захисна мантія для шкіри, необхідна нам у будь-яку пору року.
Що вміє SuperBiotic: відновлює та зміцнює захисний бар'єр шкіри, підтримує мікробіом і захищає від щоденних подразників. Текстура крему легка, але насичена — на шкірі він утворює комфортний, майже маслянистий захисний шар.
У складі — рослинні церамиди, сквалан, поліглутамінова кислота, які підтримують гладкість, еластичність і зволоження шкіри, а також цілісність захисного бар'єра. Завдяки екстракту плодів черимойї (адаптоген) та дамаської троянди крем допомагає боротися з окислювальним стресом. Екстракт гриба трутовика в поєднанні з примулою вечірньою знижує чутливість та усуває почервоніння. Хлорела — зміцнює судини. 3%-й комплекс з пре- та пробіотиків підтримує місцевий імунітет, запобігає глікації та забезпечує здоровий і сяючий вигляд шкіри.
Важко назвати когось, кому цей крем не підійшов би: він універсальний, добре зволожує, завдяки заспокійливому ефекту ідеально підходить для чутливої шкіри, також підходить для шкіри з пошкодженими судинами. Виключення я зроблю хіба що для шкіри з акне - такій краще підходить Hydrafusion 4D.
Xceptional Flawless Cream — зволожуючий крем з акцентом на розгладжування зморшок і заломів. Для зрілої шкіри з віковими змінами. Зволоження, антиоксидантна підтримка, захист колагену від глікації («засахарювання»), захист ДНК від пошкоджень, подовження тривалості життя клітин — цей крем впливає на всі процеси деградації, які відбуваються в шкірі з віком.
Хочу зазначити, що цей крем не містить агресивних активних компонентів, замість них — карнозин, пептид SYN-COLL, гіалуронова кислота, рослинні масла, екстракт стовбурових клітин малини та табаку. Останні — це не дуже поширений компонент у косметиці, але з цікавим ефектом. У компонента є торговельна назва Bionymph Peptide, і він буквально всесильний: інгібує утворення активних форм кисню і матриксних металопротеїназ, покращує клітинний метаболізм і синтез АТФ, захищає цілісність геному шкіри та продовжує життя клітинам. Результати тестувань показали, що гладкість, еластичність та пружність шкіри значно покращуються після застосування.
Отже, крем стане хорошою основою для анти-ейдж догляду. Текстура — крем середньої щільності, на мої відчуття, навіть легший, ніж C-Illuminating 3D Moisturizer.
Засоби для периорбітальної зони: креми для повік
Один із найчастіше згадуваних продуктів Instytutum — крем для повік. Truly Transforming Brightening Eye Cream — багатофункціональний засіб, який має працювати проти зморшок і втрати пружності, від набряків і темних кіл під очима, як ліфтинг для верхньої повіки та, звісно, зволоження шкіри.
У складі є все, що допомагає досягти результату — пептид Syn-Coll, ніацинамід, м'які похідні вітаміну С, рослинні стовбурові клітини, багато зволожувачів. З останніх оновлень — екстракт синьо-зелених водоростей (які надають ретинолоподібний ефект) замість ефірів ретинолу. Особисто мені це оновлення подобається, оскільки тепер крем можна використовувати всім без винятку (раніше були обмеження для вагітних).
Рослинні екстракти в складі також дуже цікаві: наприклад, екстракт кори персидського шовковичного дерева (Albizia Julibrissin Bark Extract) відомий як засіб, що бореться з глікацією та активує антиоксидантні системи шкіри, а також компонент, що забезпечує ліфтинг верхньої повіки — на цьому бренд робить особливий акцент. Завдяки цьому впливу «втомлена» обвисла шкіра виглядає краще. Екстракт ясеня багатий флавоноїдами, зокрема кверцетином і рутином, які мають антиоксидантну, протизапальну та антивікову дію. Стовбурові клітини малини покращують мікроциркуляцію.
Текстура засобу кремова, середньої щільності. Шкірі з ним вистачає всього, він не занадто легкий і не занадто жирний.
У мене був цей крем у першій ітерації (з ретинолом) і в оновленому форматі — обидва варіанти виявилися вдалими та ефективними.
В этом видео есть еще один обзор крема с моими комментариями
Засоби для розширеного догляду: маска Firmagic
Новинка 2023 року, Firmagic — другий мій улюблений продукт бренду після ретинолу, точніше, на рівні з ним. Кремова маска, яка тане на шкірі та огортає її, але не перевантажує.
До цієї маски варто ставитись як до нічного крему — найефективніше та найяскравіше вона розкриває свій ефекті, коли залишається на шкірі довше. Хоча є й альтернативний спосіб використання: нанести товстим шаром, залишити на 10-15 хвилин, змити водою. Склад Firmagic цікавий своєю комбінацією нейропептиду з ботулоподібним ефектом (аргирелін) з ферментованими екстрактами грибів, пребіотиками, екстрактом сливи какаду (джерело стабільного вітаміну С) та зволожувачами.
Ефект маски є комплексним: звісно, вона добре зволожує, але не перевантажує шкіру, освітлює (екстракт шиїтаке у складі містить потужний блокатор тирозинази — койєву кислоту), розслаблює міміку та робить шкіру більш пружною.
Її дія накопичувальна. Не варто чекати миттєвого оніміння чола — пептид поступово блокує передачу нервового імпульсу в м'яз, і через 4-5 тижнів ви побачите, як лоб стає більш спокійним, але його рухливість не втрачається. З швидких і помітних результатів — ефект софт-фокуса, коли вранці шкіра виглядає як ніби «розмитою», тон стає більш однорідним.
Firmagic поєднується з будь-якими продуктами бренду, нею можна закривати всі сироватки.
Сонцезахисний крем Sunscription Dark Spot Defence SPF50
АПДЕЙТ - формулу оновили у 2024 році, тепер крем має більш універсальний відтінок. Також трохи змінилося пакування.
Більшість виробників косметики сходяться на думці, що сонцезахисний крем — це найскладніший продукт для розробки. Тому не дивуйтеся, коли улюблені бренди, які вже багато років розвивають свої лінії, випускають такі засоби в останню чергу. Instytutum постаралися врахувати всі наші потреби: захист у кремі Sunscription Dark Spot Defence SPF50 забезпечують комплекс хімічних фільтрів нового покоління (Uvinul A Plus, Uvinul T 150, Tinosorb S), текстуру зробили максимально легкою, а серед додаткових доглядових компонентів акцент на освітлюючому ефекті, адже найчастіший побічний ефект фотопошкодження — це гіперпігментація.
Антиоксидантну підтримку та освітлюючий ефект забезпечують вітамін Е, екстракт кореня турнепса, какао, салікорнії та кактуса сагуаро. З пігментацією бореться Salicornia herbacea extract — цей рослинний компонент має відбілюючі та зміцнюючі захисний бар'єр шкіри властивості.
Зверніть увагу, що сонцезахисний крем має бежевий відтінок, який адаптується до вашого тону шкіри. На шкірі він лягає природно і не створює відчуття "маски". Текстура дуже вдалась, а відтінок я рекомендую протестувати перед покупкою, оскільки це завжди індивідуальний момент.